Mistrovské pěvecké kurzy |16. – 23. 7. 2015

Neodmyslitelnou součástí lázeňského života je dobrá kultura. V Jáchymovských lázních mají velkou tradici pravidelné koncerty nejrůznějšího žánru a to nejen v Radium Paláci, ale také v hotelu Běhounek nebo Curie. Řadu vystoupení skvělých účinkujících v letošním roce poprvé rozšíří špičkové pěvecké „soustředění“ pod názvem Mistrovské pěvecké kurzy pod vedením mezzosopranistky Dagmar Livorové.

Přestože se kurzy uskuteční až za několik měsíců, přípravy jsou již v plném proudu. V letošním roce se Mistrovských pěveckých kurzů stejně jako v roce 2014 zúčastní deset operních pěvců nejen z České republiky, ale také Slovenska, Lotyšska a Ukrajiny. Účastníci kurzů jsou pečlivě vybráni na předzpívání, nebo dle nahrávek přímo pedagogem kurzu, dále to jsou vítězové Mezinárodní pěvecké soutěže pro 35 zemí světa. Pedagog učí pěvce pěvecké technice, ale především interpretaci operních árií a duet. Výuka bude po celý týden volně přístupná veřejnosti.

Vizitky účastníků

Součástí pěveckých kurzů budou tři koncerty. Ve čtvrtek 16. července od 20:00 hod. se můžete těšit na klavírní recitál v hotelu Radium Palace, v úterý  21. července od 19:30 hod. si budete moct poslechnout slavné operní a operetní duety v sále hotelu Běhounek a na čtvrtek 23. července připravujeme od 20:00 hod. opět v Rádium Paláci exkluzivní galakoncert, tentokrát s hereckým doprovodem, na kterém vystoupí všech deset operních pěvců. Jako příjemné zpestření programu připravujeme také malou ochutnávku na pátek 17. července do altánku v lázeňském parku.

PDFPokud nás chcete podpořit vylepením plakátu kurzu
přikládáme plakát ve formátu PDF >>>  Mistrovské pěvecké kurzy – účastníci

Program


16. 7. čtvrtek 20:00 hod., Radium Palace, sál, vstupné 150 Kč (60 min)
KLAVÍRNÍ KONCERT
Známá díla s poutavým výkladem a mistrovskou interpretací v podání klavíristy Richarda Pohla. Na programu Bach, Mozart, Beethowen, Chopin, Dvořák, Smetana, Liszt, Rachmaninov, Fiala, Ježek a další.

17. 7. pátek 15:00 hod., altánek v parku, vstupné zdarma (45 min.)
NEJSLAVNĚJŠÍ ITALSKÉ A ŠPANĚLSKÉ PÍSNĚ
(Jakub Pustina, Richard Pohl) Výběr největších světových hitů z italského a španělského písňového repertoáru v podání charizmatického operního pěvce Jakuba Pustiny. V programu zazní například písně O sole mio, Santa Lucia, Mattinata, Granada, Cielito lindo nebo Funiculi, funicula. V průběhu koncertu se také představí v sólových skladbách skvělý klavírista Richard Pohl.

21. 7. úterý 19:30 hod., Běhounek, sál, vstupné 150 Kč (70 min.)
OD PÍSNĚ K OPERETĚ
Nejkrásnější průřez světovou a českou vokální tvorbou. Od klasických písní přes nejznámější operní árie až po brilantní operetu. V programu se představí za klavírního doprovodu Richarda Pohla exkluzivní operní pěvci – účastníci Mistrovských pěveckých kurzů Dagmar Livorové z Lotyšska, Ukrajiny, Slovenska a Česka.

23. 7. čtvrtek 20:00 hod., Radium Palace, sál vstupné 250 Kč (90 min)
HERECKÉ GALA
Závěrečné přestavení je komponováno ze scénických provedení árií a duetů. Zazní zde nádherné melodie Mozarta, Belliniho, Donizettiho, Verdiho, Bizeta a dalších velikánů světové operní tvorby v podání talentovaných a krásných umělců  z různých zemí světa. Nenechejte si ujít příležitost toto jedinečné představení navštívit a spolu s námi se potěšit z nádherné hudby.

Tento koncert se opakuje v Karlových Varech v sobotu od 19:30 hod. v Lázních III.

Dagmar Livorová


Dagmar Livorová - lektorka (SK)Slovenská pedagožka operního zpěvu. Vystudovala na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Od roku 1970 působí jako profesorka zpěvu na konzervatoři v Bratislavě a od roku 1989 také na VŠMU v Bratislavě. Mezi její nejúspěšnější absolventy patří Dalibor Jenis, Eva Jenisová, Aleš Jenis, Andrea Danková, Otokar Klein, Terézia Kružliaková, Mária Porubčinová, Katarína Štúrová, Andrea Dudášová, Eva Hornyaková či Lenka Máčiková. Jejím manželem je František Livora, slovenský pěvec-tenorista.

PDFDagmar Livorová – podrobný životopis ve formátu PDF

Jaromír Brych – operní režisér


Jaromír BrychStudoval hudebně dramatický obor a herectví na St. Konzervatoři v Brně a operní režii na HF JAMU v Brně. Hereckou praxi získal v soukromém divadelním studiu doc. Marie Mrázkové (režisérka, odborná herecká poradkyně a pedagog JAMU v Brně a VŠMU v Bratislavě). Během své režijní praxe působil jako režisér Hudebního divadla Oldřicha Stibora v Olomouci a pohostinsky v dalších hudebně divadelních souborech České republiky a na Slovensku. Dlouhodobě režijně spolupracuje s brněnskou operou (Janáčkova opera ND Brno). Jako asistent režie a režisér působil s operou ND Brno také při mnoha uměleckých zájezdech v zemích Evropy a v Japonsku. Několik let pracoval jako asistent režie v České televizi Brno, ve studiu hraných filmů. V současné době působí jako ředitel pro ZUŠ při Gymnáziu J. G. Mendela (školský komplex na Mendlově nám. v Brně). Jako pedagog herectví vyučoval na Konzervatoři v Brně a na JAMU v Brně a ve svém soukromém divadelním studiu. Ve spolupráci s vynikající pedagožkou operního zpěvu, paní Dagmar Livorovou, vyučuje mladou generaci operních pěvkyň a pěvců umění jevištního pohybu a herectví. Brych vyučuje také jako lektor komunikativní dovednosti a rétoriku, pro veřejnost rád organizuje tvůrčí divadelní dílny se zaměřením na využití herecké tvorby pro schopnost komunikace a vystupování na veřejnosti a pro životní praxi.

Fotogalerie z roku 2014

V případě zájmu o rezervaci vstupenek nás můžete kontaktovat pomocí níže uvedeného formuláře.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kulturní program a jeho autorem je Radek Volf. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 thoughts on “Mistrovské pěvecké kurzy |16. – 23. 7. 2015

  1. Pingback: Kultura červenec 2015 | SPA Info Jáchymov

  2. Pingback: Mistrovské pěvecké kurzy 2015 - fotky | SPA Info Jáchymov

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *