V Jáchymově řádil Rapl

Krušné hory se stávají vyhledávaným cílem nejen českých filmařů. Před nedávnem zde česko-německá produkce natočila úspěšný film Schmitke a minulý rok si atraktivní interiéry jáchymovského hotelu Radium Palace pro svůj film Za oponou noci vybrala česko-americká produkce. Důvodem je poněkud pohnutá historie krušnohorského pohraničí a neotřelé interiéry a exteriéry samotného města Jáchymova.

Filmaři se do Jáchymova vrátili a v tak malém městě byli nepřehlédnutelní. Zejména při natáčení nočních scén, kdy osvětlovali nejen ulice, ale i historický Důl Svornost. Zde totiž vznikal jeden z obrazů nového seriálu Rapl, který je volným pokračováním úspěšného seriálu Cirkus Bukowsky. Tentokrát se jedná o čistou detektivku, kdy se v každém díle uzavře jeden příběh. Stejný zůstává hlavní vyšetřovatel detektiv Kuneš, známý jako Rapl. Do hlavní role byl obsazen opět Hynek Čermák, kterému autor scénáře a zároveň režisér Jan Pachl napsal roli přímo na tělo. Kriminalita
v pohraničí nenechá Rapla odpočívat, protože je totiž jedna z nejvyšších v republice.

Kromě zmíněného Dolu Svornost se natáčelo také ve Štole č. 1, v ulicích města. V neposlední řadě filmaři pracovali v také areálu Léčebných lázní Jáchymov a.s., kdy pro své záběry využili například ulici před Lázeňským centrem Agricola, hotel Radium Palace a kulisou pro filmovou restauraci se stal Kulturní dům. Spolupráce se štábem z České televize byla zajímavou zkušeností pro řadu zaměstnanců jáchymovských lázní, kteří v profesionalitě drželi krok s filmaři.

Samotného Rapla jsme poslední březnový víkend na natáčení nezastihli, ale stejně zajímavým zážitkem bylo vidět při práci herecké osobnosti Miroslava Etzlera a Alexeje Pyška. Jak se další z řady detektivních seriálů produkce České televize vydařil, můžete posoudit už tento rok. A pokud zrovna nejste fanoušky detektivního žánru, zahrajte si alespoň rodinný kvíz a podívejte se, jak vypadají známá krušnohorská místa optikou filmové kamery.

Fotografie z natáčení v Dole Svornost ze dne 26. 3. 2016

Fotografie z natáčení v hotelu Radium Palace dne 21. dubna 2016

Fotografie z natáčení v hotelu Radium Palace dne 30. dubna 2016