Agricolu ozdobí fotografie Krušných hor

Autorem fotografií je Milan Martinek, rodák z Ostrova u Karlových Varů, kde žije  a pracuje celý život. Řadu let učil na ostrovském gymnáziu zeměpis, třináct let působil jako jeho ředitel. V současnosti pracuje jako ředitel Městského zařízení sociálních služeb v Karlových Varech.

Milan Martinek začal fotografovat s nástupem digitálního fotoaparátu, dnes už více jak10 let. Fotografie je tak vedle sportu a turistiky jeho dlouholetým koníčkem. Hlavní témata jeho fotografií je především česká ale i zahraniční krajina, rád fotí zátiší a v posledních letech se také věnuje focení portrétů a aktů.

Na výstavě zde vidíte krajiny z okolí Ostrova a Karlových Varů, pohledy z Krušných hor, pohledy na Doupovské hory, krajiny v okolí mystické Andělská hory, několik pohledů ze z vulkanického suku – ze Šemnické skály směrem do údolí řeky Ohře, nad kterou se táhnou ranní mlhy.Většina fotek krajin je focených brzy ráno, při východu slunce, kdy je měkké a jemné světlo a krajinu ozvláštňují ranní mlhy.Jsou zde také k vidění podzimní témata z podkrušnohoské obce Osvinov, najdete zde také několik fotek ze zámeckého parku v Ostrově u Karlových Varů.
Fotografie krajin a zátiší vystavoval autor v galerii Václava Havla v Ostrově, v galerii v Chodově u Karlových Varů,
v galerii v Klášterci nad Ohří a nyní i zde v lázních Jáchymov.

Další fotografie autora můžete nalézt na stránkách www.milanmartinek.estranky.cz

Pěkné a příjemné toulky krajinou s fotoaparátem
Vám všem přeje Milan Martinek

Příspěvek byl publikován v rubrice Kulturní program se štítky a jeho autorem je Radek Volf. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.