Načítám Akce
Vyhledat Akce

Navigace pro zobrazení akce

Nadcházející Akce

Navigace pro seznam (Akce)

String Clartet čili Smyčcové klarteto tvoří členové Severočeské filharmonie Teplice

30. března | 20:00 - 21:00

String Clartet  čili  Smyčcové klarteto tvoří členové Severočeské filharmonie Teplice: Lenka Šimonová – housle, Marie Doskočilová – viola, Petr Kašpar – klarinet a František Kolařík  -  basklarinet. Uslyšíte skladby z oblasti swingové i populární hudby autorů S. Joplina, G.Gershwina, Shearinga, J. Ježka, J. Kainara, S. Wondera a dalších.

APRÍLOVÝ JARMARK s harmonikáři

1. dubna | 10:00 - 17:00

APRÍLOVÝ JARMARK s harmonikáři– paličkování, korálky, malba na sklo, patchwork, batikování, kosmetika, ručně vyráběné, hračky, doplňky, šperky, kosmetické přípravky z Lékárny Annaberg, Priessnitzovi zábaly, oděvní zboží,  výrobky z pedigu, velikonoční kraslice, svíčky, med od včelaře, malovaná dřevěná prkénka, sklenice  a další. K poslechu a příjemnému aprílovému rozptýlení hrají harmonikáři Bohouš a Bohoušek Ježkovi ze Slaného, od 13:30 – 16 hod.

Výjimečný koncert – violoncello a klavír

6. dubna | 20:00 - 21:00

VÝJIMEČNÝ KONCERT – VIOLONCELLO A KLAVÍR Představí se absolvent Pražské konzervatoře, violoncellista Eduard Šístek. Vítěz několika národních a mezinárodních soutěží. Obdržel Cenu Olega Podgorného pro nejúspěšnějšího nejmladšího českého účastníka soutěže Pražské jaro. Je laureátem Soutěže Nadace B. Martinů a Mezinárodní soutěže L. Janáčka v Brně a držitelem titulu „New Master on tour 2015“, a další. Od roku 2011 je stálým členem České filharmonie. Často natáčí pro Český rozhlas. A na klavír ho doprovodí vynikající pianista Stanislav Gallin. Vystudoval hudební gymnázium…

Česká přednáška „Jak působí Aloe Vera na lidský organismus“

10. dubna | 20:00 - 21:00

Česká přednáška "Jak působí Aloe Vera na lidský organismus" Společnost LR Health & Beauty Systems, patří mezi největší pěstitele zázračné rostliny Aloe Vera, přezdívaná také jako "Rostlina nesmrtelnosti", "Královna léčivých rostlin", "Doktor v květináči"... V přednášce se dozvíte jak je Aloe Vera využívaná v oblasti kosmetiky ke zkrášlení a jaké blahodárné, léčivé účinky prokázala věda a výzkum na lidský organismus. Součástí přednášky bude ochutnávka, která Vás určitě překvapí. Přednášející: Helena Hoštová.

DIXIELAND MESSENGERS PRAHA

11. dubna | 19:30 - 20:30

Původní improvizovaný americký dixieland. Tato hudba byla hraná v New Orleans, New Yorku a Chicagu, hlavně Luisem Armstrongem a dalšími orchestry. Každý hráč orchestru Dixieland Messengers Praha je sólistou a protože někteří členové orchestru spolu hrají několik let, což důležitě přispívá k stylové jednotě orchestru.

12 ZÁKONŮ K TRVALÉMU ZDRAVÍ

12. dubna | 15:30 - 17:30

Přednáška v češtině - přednáší Ing. Eva HOF Krocová sama klientkou LLJ, lektorka, enneagramická koučka a terapeut.

Trio Piacere

13. dubna | 20:00 - 21:00

TRIO PIACERE Karlovarské dámské komorní trio „Piacere“ vzniklo v roce 2001 z podnětu vytvořit atraktivní a zároveň profesionální soubor oslovující co nejširší oblast posluchačů. Obsazení: příčná flétna – Michaela Petrová, klarinet – Bohumila Trachtová, violoncello – Hana Janoušková. Na programu díla klasické hudby a úpravy známých písní a evergreenů.

VELIKONOČNÍ UKÁZKA LIDOVÝCH ŘEMESEL

14. dubna | 13:00 - 15:00

Květa Belanová – zdobení štětcem, Karel Klingora originální způsob zdobení barevnými drátky. Jana Bárthová zdobení perníčků.

Velikonoční folklorní matiné Souboru písní a tanců DYLEŇ

16. dubna | 10:00 - 11:00

Velikonoční folklorní matiné Souboru písní a tanců DYLEŇ DYLEŇ existuje pod tímto názvem v Karlových Varech od roku 1974. Patří k nejznámějším folklorním souborům v západních Čechách. Zaměřuje se na lidové písně a tance nejzápadnější části Čech, Karlovarska a pohraniční oblasti. Vystupuje v rekonstruovaných karlovarských lidových krojích. DYLEŇ organizuje od roku 1996 významnou akci celorepublikového významu – Karlovarský folklorní festival, který probíhá každoročně o prvním víkendu v měsíci září.

HARMONIKOVÉ DUO Renata & Josef Pospíšilovi

16. dubna | 19:30 - 20:30

známé a světové šlágry, evergreeny a hity české a německé dechovky zazní v podání vynikajících harmonikářů Josefa a Renáty Pospíšilových. Hrají spolu od r. 1966, procestovali velký kus světa… Oblíbili si je diváci České televize v dlouhodobém cyklu sobotních pořadů s českou melodickou hudbou "Za vesnickými muzikanty". Od podzimu roku 2012 se stali tváří nové privátní československé lidové televize ŠLÁGR.

Arte Divas – operní a operetní koncert

20. dubna | 20:00 - 21:00

ARTE DIVAS – OPERNÍ A OPERETNÍ KONCERT Koncert dvou operních pěvkyní - mezzosopranistky Elišky Weissové, hostuje v Národním divadle v Praze, v ND v Bratislavě, v Theatro Reggio di Torino v Itálii a dalších a sopranistky Luisy Albrechtové, absolventky Karlovy Univerzity v Praze, AMU a  studijních programů zpěv pod vedením Rotrauda Hansmanna a hudebně dramatické herectví Didiera von Orlowsky a Uweho Theimera na vídeňské Universität für Musik und darstellende Kunst. Klavírní doprovod Martin Marek.  Na programu skladby od G. Bizeta, W. A. Mozarta, F. Lehára a dalších.

Paříž plná francouzských šansonů

27. dubna | 20:00 - 21:00

  Večer šansonů ve francouzském originále s klavírní improvizací v podání Svatavy Luhanové Jirouškové – zpěv, Martiny Mudrové Reichové – klavír. Obě interpretky působily hudebně v Paříži, pedagogicky působí na Konzervatoři v Plzni. Zpěvačka Svatava Luhanová Jiroušková je absolventkou AMU v Praze obor zpěv a pěvecké studijní stáže na Conservartoire National Supérieur de Musique v Paříži u slavné operní pěvkyně A. Guiot. Po Pařížském debutu následuje rozsáhlá koncertní činnost S. Luhanové Jirouškové, která čítá stovky pěveckých recitálů v ČR a…

+ Export Events