Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Císařská alej

17.7.2017 | 15:25 - 17:00

50Kč
Císařská alej

Sraz v 15:25 autobusová zastávka směr Boží Dar. Odjezd linkovým autobusem v 15:29 hod. Výstup u kostela sv. Jáchyma, pak pokračování pěší vycházky na Císařskou alej.

Vycházku Císařskou alejí je nejlepší začít u kostela sv. Jáchyma. Ten se nachází v historickém srdci Jáchymova, a pro ukrácení stoupání vás k němu doveze lázeňský pendlbus. Za prohlídku určitě stojí socha sv. Jana Nepomuckého z roku 1730 nebo socha Nejsvětější Trojice na korintském sloupu z roku 1703. Zastavte se také u krásně opraveného domu horního mistra Hanse Müllera z Pernecku z roku 1560 se zachovaným domovním znamením – mlýnským kolem, želízkem a mlátkem.

Stoupáním Mathesiovou ulicí projdete kolem domu, kde značnou část svého života prožil duchovní otec města, evangelický pastor a rektor renomované latinské školy Jan Mathesius. Na domě je pamětní deska a dnes je tento dům sídlem Hornického spolku Barbora. Na další křižovatce odbočíte vpravo, a po krátkém stoupání stojíte na začátku aleje.

Císařskou alej tvoří kouzelná cesta lemovaná lipovými velikány, kteří byli vysázeni v letech 1898 – 1903 u příležitosti 50. výročí panování císaře Františka Josefa I. Jejich věk je proto odhadován na 100 let. Obvod kmenů u nejmohutnějších stromů činí více než 200 cm. Alej tvoří působivou krajinnou dominantu a zároveň vyhlídkovou trasu s krásnými pohledy na celé město Jáchymov. Na konci aleje sestoupíte k budově základní školy Marie Curie Sklodowské z poloviny 50. let. Odtud můžete pokračovat po schodech dolů, k lázeňskému hotelu CURIE, kde si v kavárně u kávy nebo zmrzlinového poháru vychutnáte zážitek z pěkné vycházky.

VPDFíce informací najdete na materiálu Karlovarského kraje ve formátu PDF >>> ZDE

Podrobnosti

Datum:
17.7.2017
Čas:
15:25 - 17:00
Cena:
50Kč
Rubrika Akce:

Místo konání

Pěší vycházka

Pořadatel

Léčebné lázně Jáchymov
Email:
Spainfo@laznejachymov.cz

Sponzoři zahájení lázeňské sezóny

Sponzoři ZLS